Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Stowarzyszenie Esteka walczy w kampanii "Kilometry Dobra" o hipoterapię dla niepełnosprawnych dzieci
Echo Dnia, Publication date: 2017-03-02

Autor: Klaudia Tajs

ORYGINALNY MATERIAŁ

Stowarzyszenie ESTEKA powstało w 2003 roku. Jest organizatorem m.in. Rajdu Konnego wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, gdzie propaguje swoją działalność

Stowarzyszenie ESTEKA powstało w 2003 roku. Jest organizatorem m.in. Rajdu Konnego wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, gdzie propaguje swoją działalność

Tarnobrzeg za sprawą Stowarzyszenia ESTEKI rywalizuje z 50 miejscowościami z Polski, w Mistrzostwach Świata w Dobroci, organizowanych w ramach Kampanii „Kilometry Dobra”. Walka między uczestnikami ruszyła pierwszego marca.

 

Zasady gry są bardzo proste. Każdą miejscowość reprezentuje instytucja, która zbiera pieniądze na wyznaczony przez siebie cel związany z pomocą innym. Stowarzyszenie ESTEKA, które pierwszy raz startuje w mistrzostwach, chce pomóc niepełnosprawnym dzieciom w rehabilitacji poprzez zorganizowanie trzech tysięcy zajęć hipoterapeutycznych, a także wspierać programy skierowane do najmłodszych wspierające zainteresowania i rozwijające ich pasje.

- Uczestnicy naszych projektów będą mogły poznać techniki skuteczniejszego uczenia się, rozwijać swoją kreatywność i budować poczucie własnej wartości, angażować się w zespołach wolontariatu –tłumaczy Janusz Szwed, koordynator projektu w Tarnobrzegu. - Dla niepełnosprawnych dzieci będzie to szansa na wsparcie leczenia, a metoda rehabilitacji poprzez hipoterapię idealnie się do tego nadaje. Aby wesprzeć społeczników ze Stowarzyszenia ESTEKI należy wejść na stronę www.kilometrydobra.pl i wybrać organizację, której chcemy pomóc w realizacji dobroczynnego celu, a następnie dokonać wpłaty. A szerzej o działaniach ESTEKI w ramach Kilometrów Dobra można się zapoznać na www.esteka.pl lub na profilu FB Stowarzyszenia. Mistrzostwa Świata w Dobroci organizuje Polski Instytut Filantropii w ramach kampanii Kilometry Dobra. Już po raz czwarty fundacje i stowarzyszenia zamienią zebrane pieniądze na złotówki. W finałowy weekend trzeciego i czwartego czerwca będą je układać w szeregi monet. To próba pobicia rekordu Guinnessa. Do tej pory organizacje pozarządowe zebrały ponad dwa miliony złotych na realizację 80 celów.

 

 

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

XI PARADA MIKOŁAJÓW
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]