Za nami 19. Parada Mikołajów w Tarnobrzegu. W niedzielę 4 grudnia ulicami miasta przejechała kawalkada świątecznie przystrojonych pojazdów, sprawiając dzieciom i dorosłym dużo radości. Na placu Bartosza Głowackiego, na który tłumnie przybyli mieszkańcy, nie brakowało atrakcji i słodkich prezentów. (fotogaleria)

Do akcji dołączyli motocykliści, quadowcy, strażacy, właściciele pomysłowo ozdobionych samochodów i różnych pojazdów. Przebrani za Mikołajów, śnieżynki, elfy i skrzaty uczestnicy parady przejechali przez miejskie osiedla.

Uśmiech budziły Mikołaje jadące konno, w bryczce, balii, saniach, łodziach, zwyżce i autobusie komunikacji miejskiej. Na placu Bartosza Głowackiego kawalkadę entuzjastycznie witały całe rodziny. Podczas spotkania z Mikołajami najmłodsi w zamian za rysunki o tematyce świątecznej otrzymali czekolady. Po raz kolejny Parada Mikołajów miała charytatywny finał. Mieszkańcy miasta i okolic, którzy tłumnie zgromadzili się pod sceną i oglądali występy artystyczne byli bardzo hojni. Zlicytowano wszystkie stroiki świąteczne wykonane przez przedszkola i szkoły oraz żywe choinki. Pieniądze pomogą w sfinansowaniu turnusów rehabilitacyjnych Briana, Natalki i Michała – trojga podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, organizatora akcji Choinka Życzeń. tekst: Wioletta Wojtkowiak (Echo Dnia)

Dziękujemy tarnobrzeskim szkołom i przedszkolom za wykonanie przepięknych stroików świątecznych, dzięki którym podczas XIX Parady Mikołajów zebraliśmy 3560 zł na wsparcie rehabilitacji Briana, Michała i Natalki.
Stroiki przekazali:
• Szkoły Podstawowe nr 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11,
• Katolicka Szkoła Podstawowa
• Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka ZSS
• Przedszkola nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 12, 13, 15, 17, 18
• Przedszkole Integracyjne nr 9
• Przedszkole Akademia Malucha
• Żłobek Nazaret
• Przedszkole Katolickie
Prezenty dla szkół i przedszkoli są do odbioru w biurze Stowarzyszenia ESTEKA przy ul. 11 Listopada 8a w Tarnobrzegu w godzinach 8:00 – 16:00.

Scroll to Top