PROJEKTY 2022

XIX PARADA MIKOŁAJÓW - 4 grudnia 2022 r.

Start kolumny pojazdów różnych z Mikołajami nastąpi o 11.30 z ul. Leśnej w Tarnobrzegu, a przejazd odbędzie się ulicami: Leśna, Sienkiewicza, Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego, Dąbrówki, Fabryczna, Słomki, Tarnowskiego, Wiejska, Zwierzyniecka, Dąbrowskiej, Sienkiewicza, Kurasia, Kopernika, Wyszyńskiego, Moniuszki, 1 Maja, Słomki, Mickiewicza, Pl. B. Głowackiego - wjazd ok. 13.00

Obchody święta niepodległości - 11 Listopada 2022

11 Listopada 2022 r. w godzinach 13.00 – 14.00 na tarnobrzeskim Pl. B. Głowackiego pojawi się bryczka z Piłsudskim. W ramach tego działania mieszkańcy Tarnobrzega będą mogli się przejechać w towarzystwie „Piłsudskiego” oraz ułanów Jazłowieckiech, a także otrzymać okolicznościowy śpiewnik z piosenkami patriotycznymi Uwięziony ptak nie śpiewa. W rolę Piłsudskiego wcieli się przyjaciel Stowarzyszenia ESTEKA – Józef Turbiarz.

Działanie realizowane ze środków własnych Stowarzyszenia ESTEKA.

e-spiewograniec - edycja druga (2022)

Uchwałą nr 429/ 8693/22 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 11 października 2022 r. przyznał dla Stowarzyszenia ESTEKA dotację w wysokości 10.000 zł na realizację projektu e-spiewograniec.
W ramach projektu do 30 listopada br. na portalu www.e.spiewograniec.pl pojawi się 80 nowych utworów video oraz 20 audio wykonywanych w poprzednich edycjach Śpiewograńca.
Utwory zyskają nowe życie dzięki firmie FreakShow.

XXVII Konkurs Piosenki WYGRAJ SUKCES - projekt zakończony

Konkurs przebiegał w trzech etapach:
– kwalifikacje wstępne online, do których wokalista przygotowywał jedną piosenkę w języku polskim,  z pyty „Wygraj sukces”, z bieżącej edycji, bądź z minionych 26 edycji. Uczestnicy mieli do wyboru 270 piosenek.
– kwalifikacje regionalne na żywo w czerwcu, przeprowadzone zostały w ośrodkach kultury w Polsce;
 finał – 30 września – 1 października 2022 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury

GRAND PRIX 27. Konkursu Piosenki WYGRAJ SUKCES otrzymał Marcel Kotula ze Szkoły Muzycznej MAESTRO w Leżajsku.

Stowarzyszenie było fundatorem nagrody za zajęcie III miejsca.

20221001_181531
20221001_181607 k

XII RAJD KONNY - projekt zakończony

Zadanie dotyczy zorganizowania imprezy sportowo-rekreacyjnej pod nazwą XII Rajd Konny, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez Tarnobrzega. W ramach projektu zorganizowany zostanie rajd konny, w ramach którego uczestnicy – miłośnicy jazdy konnej – będą uczestniczyć w dwuetapowej rywalizacji. Pierwszy etap będzie związany z pokonaniem parkuru z ustawionymi przeszkodami w możliwie jak najkrótszym czasie. Drugi etap będzie związany z pokonaniem przygotowanych stacji bazowych z możliwie jak największą dokładnością (strzał z łuku, przeniesienie kubka z wodą, itp.) i to wszystko na koniach.

Zadanie będzie realizowane 10 września w godzinach 10.00 – 14.00. Jednakże organizator zaplanował dwa terminy rezerwowe – 17 lub 24 września w zależności od warunków pogodowych. Przy długotrwałych opadach deszczu będzie istniała możliwość przesunięcia terminu imprezy.

Grupę docelową projektu będą stanowić uczniowie szkół podstawowych i średnich. Zakładamy, że w imprezie weźmie udział ok. 20 uczestników bezpośrednich oraz ok. 70 widzów. Rekrutacja będzie otwarta i prowadzona na podstawie ankiety rekrutacyjnej. Do udziału w imprezie dopuszczone zostaną wszystkie osoby posiadające minimalne umiejętności związane z jazdą konną z różnych klubów jeździeckich funkcjonujących w okolicy: Szkółka jeździecka Stowarzyszenia ESTEKA, Szkółka jeździecka Astoria z Zalesia Gorzyckiego, Stajnia Bajka w Kępiu Zaleszańskim i inne.

Całkowita wartość projektu wynosi 5.760,00 zł , w tym dofinansowanie Miasta Tarnobrzega 1.740,00

herb tbg
polkar

AKTYWNOŚĆ KONNA - projekt zakończony

 

Niniejszy projekt skierowany był do dzieci i młodzieży do 18 roku życia, z uwzględnieniem i preferencjami dla osób niepełnosprawnych. W ramach niego grupa 10 uczestników skorzystała z 100 zajęć konnych w ramach sportowych zajęć pozalekcyjnych. Zajęcia zostały prowadzone przez instruktorów posiadających odpowiednie uprawnienia na terenie otwartego padoku oraz krytej ujeżdżalni. Każde zajęcia trwały 30 minut.

Projekt AKTYWNOŚC KONNA został zrealizowany w okresie od 15 lipca do 31 sierpnia 2022 roku na trenie Osiedla Mokrzyszów w Tarnobrzegu w Klubie Jeździeckim EURATUS.

Projekt został sfinansowany ze środków:

  1. Miasta Tarnobrzega – dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert w wysokości 5.000,00 zł
  2. Stowarzyszenia ESTEKA w ramach 1 % podatku
  3. EQUELA sp. z o.o.

herb tbg

XXVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ ŚPIEWOGRANIEC
- projekt zakończony

okładka śpiwnika 2022 2
Protokół Jury 28-1

SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE

HIPPIKA sport i zdrowie

Projekt jest odpowiedzią na małą aktywność młodych ludzi, co jest szczególnie zauważalne w czasie pandemii. Nauczanie zdalne, ograniczone kontakty międzyludzkie przyczyniły się do ukierunkowania aktywności dzieci i młodzieży na komputer lub smartfon. Organizacja zajęć na powietrzu pozwoli, przy zachowaniu reżimu sanitarnego na zwiększenie aktywności ruchowej najmłodszych mieszkańców, a także obcowanie z grupie rówieśniczej i możliwość rozwoju pasji i zainteresowań związanych z jazdą konną. Z naszych badań (ankieta wśród grupy 100 tarnobrzeskich szkół) wynika, że:

  • 20 % badanych aktywnie spędza swój czas wolny;
  • 53 % badanych korzystały z jazdy konnej;
  • 68 % badanych byłaby zainteresowana aktywnym spędzaniem czasu wolnego w przypadku pojawienia się atrakcyjnej propozycji;

W ramach zadania przeprowadzone będą zajęć w dwóch grupach:

  • I grupa mniej zaawansowana – 3 osoby (zajęcia indywidualne) – 36 godzin zajęć;
  • II grupa zaawansowana – 8 osób (zajęcia w zespołach 4-osobowych) – 30 godzin;

Łącznie zostanie przeprowadzonych 66 godzin zajęć

Całkowita planowana wartość projektu wyniesie 11.192,00 zł, z czego wartość dotacji Miasta Tarnobrzega wyniesie 4.200,00

Scroll to Top