Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Tarnobrzeski Orszak Trzech Króli z modlitwą, konkursami i szczodrakami
Echo Dnia, Publication date: 2016-01-07

Autor: Klaudia TAJS

ORGINALNY TEKST

Trzej Królowie zawitali na Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu w południe, gdzie wspólnie z wiernymi obchodzili święto.

Po raz piąty ulicami Tarnobrzega przeszedł wczoraj Orszak Trzech Króli. Gwieździsty marsz rozpoczął się w czterech parafiach i zakończył wspólnym spotkaniem, w samo południe na Placu Bartosza Głowackiego. Pod przewodnictwem księdza Michała Józefczyka odmówiono wspólnie modlitwę i zaśpiewano najpiękniejsze, polskie kolędy. Kolejny raz uczestnicy orszaku dzięki Stowarzyszeniu Dolina Smaku i wspierających wolontariuszy mogli za symboliczną kwotę dostać szczodraki czyli bułeczki szczęścia.

 
- W tym roku, w pieczenie szczodraków, dzięki informacji jaką zamieściliśmy na jednym z portali społecznościowych, zaangażowało się bardzo wielu mieszkańców, którzy przenieśli nam produkty - mówi Monika Zając z Doliny Smaku. - Wspólnie z wolontariuszami upiekłyśmy ponad 700 bułeczek, które mamy nadzieję, przyniosą mieszkańcom szczęście na 2016 rok. Dochód z dystrybucji przekazano rodzicom chorych chłopców Piotra i Karola Rzepeckich. Orszakowi towarzyszył konkurs plastyczny i na najładniejszą gwiazdę. W organizację Orszaku Trzech Króli zaangażowały się szkoły katolickie, wspólnoty i stowarzyszenia działające przy tarnobrzeskich parafiach, Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie, Rycerze Kolumba, Stowarzyszenie „Fortis” oraz Stowarzyszenie „Esteka”.

 

 

FaniMani

Przekaż swój 1% ESTECE

Darmowy Program PIT
Darmowy PIT online wypełniamy z PITax.pl Łatwe podatki

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

XXIV OFPH ŚPIEWOGRANIEC 2018 - przesłuchania konkursowe
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]