Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Stowarzyszenie Esteka walczy w kampanii "Kilometry Dobra" o hipoterapię dla niepełnosprawnych dzieci
Echo Dnia, Publication date: 2017-03-02

Autor: Klaudia Tajs

ORYGINALNY MATERIAŁ

Stowarzyszenie ESTEKA powstało w 2003 roku. Jest organizatorem m.in. Rajdu Konnego wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, gdzie propaguje swoją działalność

Stowarzyszenie ESTEKA powstało w 2003 roku. Jest organizatorem m.in. Rajdu Konnego wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, gdzie propaguje swoją działalność

Tarnobrzeg za sprawą Stowarzyszenia ESTEKI rywalizuje z 50 miejscowościami z Polski, w Mistrzostwach Świata w Dobroci, organizowanych w ramach Kampanii „Kilometry Dobra”. Walka między uczestnikami ruszyła pierwszego marca.

 

Zasady gry są bardzo proste. Każdą miejscowość reprezentuje instytucja, która zbiera pieniądze na wyznaczony przez siebie cel związany z pomocą innym. Stowarzyszenie ESTEKA, które pierwszy raz startuje w mistrzostwach, chce pomóc niepełnosprawnym dzieciom w rehabilitacji poprzez zorganizowanie trzech tysięcy zajęć hipoterapeutycznych, a także wspierać programy skierowane do najmłodszych wspierające zainteresowania i rozwijające ich pasje.

- Uczestnicy naszych projektów będą mogły poznać techniki skuteczniejszego uczenia się, rozwijać swoją kreatywność i budować poczucie własnej wartości, angażować się w zespołach wolontariatu –tłumaczy Janusz Szwed, koordynator projektu w Tarnobrzegu. - Dla niepełnosprawnych dzieci będzie to szansa na wsparcie leczenia, a metoda rehabilitacji poprzez hipoterapię idealnie się do tego nadaje. Aby wesprzeć społeczników ze Stowarzyszenia ESTEKI należy wejść na stronę www.kilometrydobra.pl i wybrać organizację, której chcemy pomóc w realizacji dobroczynnego celu, a następnie dokonać wpłaty. A szerzej o działaniach ESTEKI w ramach Kilometrów Dobra można się zapoznać na www.esteka.pl lub na profilu FB Stowarzyszenia. Mistrzostwa Świata w Dobroci organizuje Polski Instytut Filantropii w ramach kampanii Kilometry Dobra. Już po raz czwarty fundacje i stowarzyszenia zamienią zebrane pieniądze na złotówki. W finałowy weekend trzeciego i czwartego czerwca będą je układać w szeregi monet. To próba pobicia rekordu Guinnessa. Do tej pory organizacje pozarządowe zebrały ponad dwa miliony złotych na realizację 80 celów.

 

 

FaniMani

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

WYPEŁNIJ Z NAMI PIT'a

WYPEŁNIJ SWÓJ PIT
<div style="position:relative;width:315px;margin:0 auto;">
<a href="https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000160148/"
title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">
<img src="https://www.iwop.pl/szybki-start/pitax-new-start.png"
style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" /></a></div>
HIPOTERAPIA TO ZDROWIE - 2 edycja
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]