Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Nagroda dla tarnobrzeskiej ESTEKI
Echo Dnia, Publication date: 2017-11-24

Echo Dnia; Klaudia Tajs

ORYGINALNY MATERIAŁ

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie ESTEKA otrzymało Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego "NGO wysokich lotów 2017" w kategorii "Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność pomocowa". Wręczenie nagrody odbyło się na spotkaniu przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządu i rządu na II Podkarpackim Forum Obywatelskim.

Przedstawiciel ESTEKI odebrał okolicznościową statuetkę oraz voucher o wartości 5 tysięcy złotych. Nagrody organizacjom pozarządowym wręczyli w-ce Marszałek Województwa Bogdan Romaniuk, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz posła Wojciech Buczak. Stowarzyszenie ESTEKA powstało w 2003 roku i zostało założone przez grupę przyjaciół, w większości instruktorów harcerskich, którzy chcieli realizować się w działaniach na rzecz mieszkańców Tarnobrzega.

- W przyszłym roku będziemy obchodzić jubileusz 15-lecia ESTEKI i ta nagroda jest pewnym uhonorowaniem naszych działań przez ten okres – wice prezes Zarządu Robert Kędziora – W ostatnich latach realizujemy rocznie około 30 programów i projektów skierowanych do różnych odbiorców, od dzieci i młodzieży, poprzez osoby niepełnosprawne na seniorach kończąc. W trakcie trwania Forum na swoim stoisku zaprezentowaliśmy efekty naszych działań.

Przygotowane materiały były pokłosiem realizacji konkretnych programów skierowanych do dzieci i młodzieży, organizacji pozarządowych oraz osób niepełnosprawnych. Były to m.in. Kilometry Dobra, HIPOTERAPIA to zdrowie, Tarnobrzeskie Straszony, Rozwiń skrzydła w NGO czy Gramy w Tarnobrzeg. Prezentowane projekty były współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzega, Fundacji PKO, Urzędu Marszałkowskiego, darczyńców prywatnych oraz ze środków uzyskanych w ramach 1 procent podatku. ESTEKA w Tarnobrzegu kojarzy się m.in. z organizowaną wyjazdową i stacjonarną akcją letnią, w której uczestniczy kilkaset dzieci rocznie, zajęciami hipoterapeutycznymi, zajęciami pozalekcyjnymi, edukacją pozaszkolną czy zajęciami dla seniorów. Od kilku lat członkowie ESTEKI realizują inscenizacje plenerowe za Zamkiem Dzikowskim z okazji odzyskania Niepodległości, które obfitują w efekty pirotechniczne.

 

FaniMani

Przekaż swój 1% ESTECE

Darmowy Program PIT
Darmowy PIT online wypełniamy z PITax.pl Łatwe podatki

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

V turnus PÓŁKOLONII KONNEJ - 17 - 21 lipca 2017 r.
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]