Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
2017 BIOFEEDBACK
, Data rozpoczęcia realizacji: 2017-02-01

Od 1 lutego 2017 r. rozpoczynamy realizację programu BIOFEEDBACK. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu miasta Tarnobrzega oraz Powiatu Tarnobrzeskiego i jest realizowany w ramach odpłatnej działalności opp ESTEKI. W ramach programu, w roku 2017  przewidujemy przeprowadzenie zajęć BIOFEEDBACK dla grupy 50 beneficjentów. 

REJESTRACJA TELEFONICZNA - 504 228 024
Koszt wizyty - 40 zł - PIERWSZA WIZYTA GRATIS
 
Biofeedback co to jest ?
Metoda Biofeedback została opracowana przez naukowców w USA w latach `80 XX wieku. Dzisiaj dzięki swoim sukcesom staje się coraz bardziej popularna na wszystkich kontynentach. Biofeedback to innowacyjna metoda mająca na celu poprawę funkcjonowania człowieka. Uczy efektywniej zarządzać pracą własnego mózgu i innymi reakcjami fizjologicznymi. Umiejętność kontrolowania układu nerwowego owocuje doskonalszą koncentracją i lepszym samopoczuciem. Metoda biofeedback jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna.
Efektywność metody BIOFEEDBACK potwierdzona naukowo.
Skuteczność treningów mózgu wielokrotnie potwierdzono w wielu ośrodkach badawczo – naukowych na całym świecie. Treningi biofeedback z powodzeniem znajdują zastosowanie w redukcji objawów ADHD, zespołu Aspergera, dysleksji, zaburzeń koncentracji i uwagi, zaburzeń nastroju, nadużywania substancji uzależniających, zespołu stresu pourazowego, udarów mózgu oraz tików ruchowych i epilepsji. Metoda biofeedback w połączeniu z treningiem relaksacyjnym jest również coraz częściej doceniana przez osoby żyjące w ciągłym stresie, pośpiechu. Uczestnicy badań deklarowali, że dzięki treningom biofeedback są spokojniejsi, lepiej zasypiają, mają lepsze samopoczucie, co przekłada się na ich efektywniejsze funkcjonowanie społeczne i zawodowe.
Jak Wygląda trening mózgu?
Treningi polegają na kontrolowaniu przebiegu gry komputerowej przy pomocy własnego mózgu. Informacja o pracy mózgu rejestrowana jest przez niewielki sensor umieszczony na głowie Klienta. Następnie informacja ta przesyłana jest do komputera i wyświetlana na ekranie monitora. Klient ma zatem możliwość obserwowania pracy własnego mózgu i jego trenowania. Trening mózgu polega na starowaniu grą komputerową - bez używania klawiatury i myszki. Osoba na bieżąco otrzymuje informację (feedback) zwrotną o pracy własnego mózgu (bio) - jeśli jego praca spełnia odpowiednie parametry funkcjonalne, ustalone przez neuroterapeutę, gra komputerowa postępuje.
Trening mózgu zamiast leków?
W porównaniu z metodami farmakologicznymi, treningi biofeedback nie wywołują efektów ubocznych. Dodatkowo, podczas gdy działanie jest krótkotrwałe i pojawia się konieczność sięgnięcia po jego kolejną dawkę, efekt treningu biofeedback daje efekt długotrwały, ponieważ opiera się na wykształceniu (wytrenowaniu) odpowiednich wzorców pracy mózgu.
Dla kogo opracowano metodę BIOFEEDBACK?
Metoda Biofeedback przeznaczona jest dla osób pragnących zwiększyć efektywność pracy swojego mózgu. Korzystają z niej dzieci mające problemy w nauce, młodzież przygotowująca się do ważnych egzaminów na studia oraz dorośli, którzy w trosce o własne zdrowie chcą nauczyć się szybko i efektywnie relaksować i poprawić swoją koncentrację.
Projekt BIOFEEDBACK jest realizowany przez Stowarzyszenie ESTEKA w ramach działalności odpłatnej.
FaniMani

Przekaż swój 1% ESTECE

Darmowy Program PIT
Darmowy PIT online wypełniamy z PITax.pl Łatwe podatki

KALENDARZ ESTEKI

KALENDARZ DZIAŁAŃ 

CIEPŁY PUCHATY KONIK - zajęcia hipoterapeutyczne
newsletter

newsletter

Facebook

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]